Project Manager Проджект Менеджер: Хто Такий, Що Робить, Зарплата

У корпораціях не вдасться легко рости та змінювати процеси. Натомість там можна дозволити собі work-life steadiness. Крім Scrum та Waterfall є ще сотні варіантів. Найпопулярніші ми розглядаємо у статті 5 ситуацій, коли Scrum не потрібний.

Дослідники сперечалися, час затягувався, але остаточного рішення не було. Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі. З хорошим проектним досвідом можна почати свій стартап та застосовувати там ті самі принципи та інструменти управління проектами.

У нас був дуже цікавий проєкт з онлайн-букінгу та довгострокової оренди з клієнтом із Японії. Мені подобається розбиратися в складних ситуаціях, розв’язувати різноманітні задачі, спілкуватися з людьми, планувати. Іноді проєктному менеджеру треба ухвалювати складні рішення і доносити їх людям, згладжувати гострі кути, вирішувати конфліктні моменти. На цьому етапі ми аналізуємо та описуємо обсяг робіт, оцінюємо терміни виконання, вартість роботи, трудовитрати та можливі ризики.

Збір Та Структурування Вимог Щодо Проєкту

У цей час менеджер закриває всі задачі та разом із командою запускає новий продукт, доступний для всіх користувачів. Місія така – презентувати проєкт в ідеальному стані, але розуміти, https://wizardsdev.com/ що доопрацювання можуть бути. Це означає, що треба підтримувати продукт, доки він не стане досконалим. Люблю людей, які попри свій досвід та знання «не спіймали зірку».

про професію Technical Project Manager

Наприклад, QA-інженер, який відповідає за вимоги до проекту та його якість, або тімлід, що керує програмістами. Їм не треба довго вливатися в контекст, вивчати Github та серверну частину. З основних задач, які стоять перед менеджером — організація та фасилітація основних зустрічей (daily assembly, grooming, sprint evaluate, planning, demo meeting, retro).

Ще раз наголосимо, це середні показники на основі розміщених за останні три місяці 896 вакансій та 869 резюме на Work.ua. Управління ризиками допомагає уникнути фінансових втрат та зберегти час, а також захищає компанію від можливих збитків. Попередній аналіз потенційних загроз може покращити атмосферу в компанії, оскільки співробітники будуть впевнені, що процеси у компанії стабільні та надійні. Та для професійного менеджера труднощі й перешкоди в робочих процесах – не стрес, а стимул для активізації всіх своїх умінь та вирішення проблеми.

Ви Успішно Підписалися На Розсилку

Ключова роль PMа в компанії — керувати командою та разом з нею якісно реалізовувати поставлені цілі. Проектний менеджер — не суворий начальник, якого мають боятись. Навпаки, його ціль — зробити так, щоб команда, яка працює над проєктом, мала натхнення та мотивацію. В залежності від галузі компанії Business Analyst вакансії та типів проєктів, конкретні обов’язки проджекта можуть відрізнятись, але є загальні задачі, якими займаються майже всі представники цієї професії. Продакт-менеджер призначає мітинг для команди розробників і презентує ідею. Нам показують концепцію проєкту, пояснюють основні бізнес-вимоги.

Набирати сильну команду і ставити реалістичні дедлайни вже не важко. Менеджер часто відповідає на емоційні листи замовників та вирішує конфлікти. Щоб із ним справлятися, потрібно вибудовувати особисту систему мотивацій та стежити за балансом роботи та відпочинку. Продакт-менеджер відповідає на запитання «Що?

Планування Проєкту

Тут також можуть вводитися додаткові посади типу PМ assistant. Крім того, у ряді великих компаній пропозиціями та технічною специфікацією замість ПМ’ів  займаються бізнес-аналітики. Ще серед важливих обов’язків проджект-менеджера є управління ризиками. На будь-який проєкт можуть вплинути різноманітні обставини. Наприклад, працівник може раптово взяти відгул чи захворіти, що призведе до відсутності особи, якій ніхто не зможе делегувати свої обов’язки. Це може призвести до зміни термінів виконання та виникнення непорозумінь із клієнтом.

про професію Technical Project Manager

Наприклад, попередній РМ не міг знайти контакт із командою, що впливало на продуктивність, або ж project не знайшов спільну мову із замовником. Коли менеджер наближається до рівня senior, то  отримує на супровід вже більш як один проєкт і команду. У таких випадках у РМ з’являється помічник (project cordinator or junior) або менті.

У ньому менеджер веде беклог продукту та спринту, синхронізується з командою та відстежує готовність завдань. Ви будете контролювати терміни, бюджети, скоуп та якість проекту. Контролювати терміни потрібно за допомогою burndown chart і методу критичного шляху.

Як Стати Project Supervisor В It

Крім налаштування процесів менеджер створює систему мотивації та здорову атмосферу в команді. Команда та замовник не довірятимуть менеджеру, який зриває дедлайни та спізнюється на зустрічі. Щоб цього не було, необхідно складати особистий графік, оптимізувати завдання та делегувати. Менеджер перевіряє якість фіч, ставить завдання та вирішує локальні труднощі з дизайну, розробки та тестування.

про професію Technical Project Manager

Проте зазначимо, що ця вибірка не надто репрезентативна, адже у Харкові за останні три місяці розмістили лише 12 вакансій. Для того щоб успішно виконувати свої обов’язки, project manager повинен мати низку навичок. Це onerous та soft skills — саме повний набір таких навичок забезпечить проджект-менеджеру успіх у його роботі. Senior — не кінцева ланка в кар’єрному зростанні проджекта. Або зайняти посаду COO (Chief Operating Officer) і відповідати не за проєкти, а за бізнес-план компанії. Це книга-довідник про управління проєктами, але вона написана досить «сухо» і складно.

Але найбільше цінуються ті менеджери, які водночас займають проактивну позицію, генерують ідеї та шляхи вирішення того чи іншого завдання. У Scrum Guide лише 18 сторінок, але просто прочитати їх недостатньо. Щоб Scrum приносив користь, його треба вміти впроваджувати. IAM.SCRUM — це інтенсив, на якому три сертифіковані викладачі навчать застосовувати все найкраще з Scrum у ваших командах.

про професію Technical Project Manager

Окрім організації основних зустрічей, доволі часто тебе запрошують на різні зустрічі, де вирішується доля запуску проєкту, або на брейншторм-сесії. Далі можна вибрати одну книгу про проєктний менеджмент для початківців і курси. Добре, коли курс буде більш-менш масштабним — хоча б на три місяці.

  • Product відповідає на питання «Що це за продукт?
  • У той час, як product знаходиться на four місці в списку найпопулярніших професій за версією Glassdoor, project manager займає лише 32.
  • Розробник, тестувальник, дизайнер та інші професіонали можуть подивитись на плоди своєї праці, а от РМ’у складніше розгледіти їх в короткостроковій перспективі.
  • Контролювати терміни потрібно за допомогою burndown chart і методу критичного шляху.
  • Курси для початківців та просунутих фахівців допоможуть сформувати навички роботи з MS Project (або іншою альтернативною системою) та Jira.

Головне мати впевнені базові софт-скіли, а опанувати хард-скіли – питання часу, бажання та наполегливості. Хорошими проджект-менеджерами стають розробники або тестувальники, а з класичного менеджменту – наприклад, спеціалісти з клієнтської підтримки. Я беру 1–2 дні day off та не відкриваю ноутбук. У цей час можу гуляти, зустрічатися з друзями чи, наприклад, поїхати в Карпати.

error: Content is protected !!